Çevik (Agile) Proje Yönetimi ve PMI-ACP® Hazırlık Eğitimi

Eğitim süresi: 3 gün / 21 saat

Eğitim düzenlenme şekli: Hem genel katılıma açık sınıf hem de kapalı (kurumsal) grup

Genel katılıma açık sınıflarımız hafta sonları canlı ve uzaktan olarak gerçekleştirilmektedir, kapalı (kurumsal) eğitimlerimizin tarihi ilgili kurumla beraber planlanmaktadır.

3 günlük ve toplam 21 (14+7) saatlik eğitim ile, PMI®’ın ACP® (Agile Certified Practitioner) sınavını almak için gerekli kıldığı ön koşulu sağlamanın yanı sıra, kısa döngüler ile proje yönetimi yaparak, değişikliklerin projeye yansıtılması, paydaşların dahil edilmesi, gereksinimlerin kısa döngüler ile ürün veya hizmete eklenmesini, çaba ve zaman kaybını engelleyerek, rekabet hızımızı artırmakla ilgili bilgi ve teknikler kazanılacaktır.

Eğitimde, genel çevik yaklaşımları ile, PMI-ACP® (Agile Certified Practitioner) sertifikasyon sınav hazırlık içeriği ile birlikte ele alınır. Bu eğitim Scrum.org tarafından verilen PSM I ve PSM II sınavı hazırlığı için gereken ön bilgi ve içeriği de sağlamaktadır.

“Temel Çevik (Agile) Proje Yönetimi Eğitimi” alan katılımcılar için PMI® Yaklaşımı ile Çevik(Agile) Proje Yönetimi ve PMI-ACP® Hazırlık Eğitiminin son gününe katılım ile sertifikasyon sınavına hazırlık eğitimini tamamlamış olurlar. 

Eğitim bünyesinde katılımcılara eğitimde kullanılan sunumlar ve her biri 120 sorudan oluşan 2 soru seti sağlanacaktır ve eğitmenle örnek soru çözümleri gerçekleşecektir.

Temel Çevik Proje Yönetimi Eğitimimize eklenen 1 günlük içerik ve soru çözümü seansları ile bu eğitim oluşmaktadır.

Eğitim kazanımları nelerdir?
Eğitim ile edineceğiniz bilgiler, sizin, tüm takımınızın ve müşterilerinizin iş gereksinimleri ve öncelikleri açısından aynı dili konuşmasını, ortak paydada buluşmanızı ve bunu sürekli yapabilmenizi sağlar.

Müşterinin tam merkeze konumlandığı yeni dönemde, kısa döngüler ile proje yönetimi yaparak değişen koşullara atik, beklentiyle uyumlu ve yenilikçi bir şekilde cevap verebilme yeteneğinizi geliştirir/ hızla aksiyon alma kapasitenizi arttırır.

Proje gereksinimlerinin kısa döngüler ile ürün veya hizmete eklenmesi çaba ve zaman kaybını engelleyerek, rekabet hızınızın da artmasını sağlar.

Projelerinizde israf oranını azaltmada ve proje başarınızı arttırmada, çevik yaklaşımların ve hibrit yöntemlerin kullanılmasının ve dijitalleşmenin israfı ne kadar azalttığı ve projeleri ne kadar etkin hale getirdiği kaçınılmaz bir gerçektir.

Eğitimi neden bir PMI – Premier ATP®️ kuruluştan almalısınız?

PMI-ACP®️ sertifikasyon eğitimlerinizi bir ATP®️ kuruluştan almanız zorunlu değildir. Ancak ATP®️ kuruluşlar ve eğitmenleri PMI ile yakın kontakta olduklarından meslek ve sertifikasyon ile ilgili güncel bilgiye sahiptirler ve bu sizin için bir avantaj olacaktır. Eğitimlerinizi özellikle bir Premier ATP®️ kuruluştan almanız ise size sınavlarda indirim avantajı sağlar.

Eğitiminizi bir Basic ATP’den alarak sahip olacağınız avantajların yanı sıra Premier PMI-ATP ®️ (Authorized Training Partner) bir kuruluş olarak, eğitimlerini bizden alan katılımcılarımız için PMI sertifikasyon sınav ücretlerinde indirim sağlayabilmekteyiz. Sınav indirimi sağlanabilmesi için PMI üyeliğinizi almış olmanız gerekmektedir. PMI üyeliği + ACP sertifikasyon sınav ücreti toplam 477 USD iken, size sağlayacağımız indirim ile toplam 416 USD’ye inmektedir. Tüm sertifikasyonlar için indirim tablosunu sayfa altında bulabilirsiniz.

Eğitim dokümanları?
Eğitim sunumu ile birlikte her biri 120 sorudan oluşan 2 soru seti (Toplam 240 soru) Eğitim dokümanları İngilizcedir.

Detaylı bilgi için bize ulaşın.