PMP® (Project Management Professional ) Eğitimi S.S.S

 • 0
 • Mayıs 13, 2022

Portföy Description

 – PMP (Project Management Professional – Proje Yönetim Uzmanı Nedir?

Türkçe çevirisi Proje Yönetimi Uzmanı anlamına gelmektedir ve proje yönetimi konusundaki bilgiyi gösteren sertifikasyondur. 2021 yılı sonu itibariyle dünya üzerinde 1.250.000 civarında, Türkiye’de ise 3.000 civarında PMP® Sertifikasyonu sahibi Proje Yönetimi Uzmanı vardır.

Projeye dahil olan tüm tarafları (müşteri, firma, tedarikçi…) ortak bir yaklaşım ile bir araya getirerek, projelerin başarıyla tamamlanabilmesini sağlamaktadır. Bu yaklaşım ve Standard, tüm dünyada kabul görmektedir. Bu yüzden uluslararası geçerliliği olan bu sertifikasyon, iyi bir kariyer için önemli bir belge durumundadır. Aynı şekilde dünyadaki önemli firmalar proje yöneticiliği için bu belgeyi şart olarak koşmaktadır.

– PMI-ATP® (Authorized Training Partner – Yetkili Eğitim Ortağı) nedir?

ATP® olan eğitim kuruluşlarının, PMI tarafından yetkinlikleri ve kapasiteleri onaylanmıştır. Bu eğitim kuruluşları, PMP® ve DA® (Disciplined Agile) sertifikasyon eğitimlerini PMI tarafından sağlanan içerikle size ulaştırırlar. PMP® ve DA® sertifikasyon sınav eğitimlerinizi ATP® olan bir kuruluştan almanız sınava yönelik çalışmalarınızın doğru yönlendirildiğinden ve biçimlendirildiğinden emin olmanızı sağlar.

 Premier ATP nedir?

Premier ATP’ler, PMI tarafından yalnızca Premier ATP® olan kuruluşlara sağlanan 315 Cloned Question ve PMI sertifikasyon sınavlarında indirim olanaklarına sahiptir.

– Eğitiminizi neden bir  PMI – Premier ATP (Authorized Training Partner – Yetkili Eğitim Ortağı) ‘den almalısınız?

PMI ATP sertifikası PMI® tarafından Proje Yönetimi Eğitimi sağlayan kurumlara verilen bir sertifikadır. PMI® tarafından yetkili eğitim ortaklarının PMP Sertifikası sınavı için sağladığı müfredat, PMI® tarafından temin edilir ve eğitmenleri de PMI®’ın eğitimci eğitiminden geçerek, yetkinlik değerlendirmesine tabi tutulur. ATP® olan bir kuruluş ile çalışmanız PMI® tarafından yayınlanan son bilgilere erişmenizi sağlar.

 • Proje Yönetimi ve PMP Sertifikası Sınavı Hazırlık Eğitimlerimizi veren eğitmenlerimiz PMI® tarafından verilen “Authorized Partner Trainer’s Training – PMP® Exam Prep” sürecini tamamlamış ve eğitmen rozetini kazanmışlardır.
 • PMP Sertifikası Eğitiminizi PMI ATP® olan bir kurumdan aldığınızda, Sertifikasyon başvurusunda eğitim denetimden muaf olursunuz.
 • Eğitiminizi PMI ATP® olan bir kurumdan aldığınız takdirde güncel bilgiler ile eğitim içeriğini oluşturduğumuzdan emin olursunuz.

Tüm bunların yanında eğitiminizi PMI – Premier ATP bir kuruluştan alarak, sınav sorularına çok benzer olan 315 Cloned Question’a ve %13 oranında sınav indirimine de erişim imkanına sahip olursunuz.

Premier PMI-ATP ®️ (Authorized Training Partner) bir kuruluş olarak, Basic ATP kuruluşların yanı sıra PMP hazırlık eğitimlerini bizden almanızın sağlayacağı 6 temel avantaj:

 • Doğrudan PMI tarafından geliştirilmiş eğitim içeriği,
 • PMI tarafından geliştirilmiş ve gerçek PMP Sınav sorularına çok yakın tarz ve içerikteki toplam 315 “Klonlanmış Soru”ya (Cloned Questions) erişim 
 • PMI tarafından onaylanmış eğitmenler
 • PMP Sertifikasyon sınavında indirim (Sınav ücreti 444 USD’dir, ancak PMI üyeliği ve sınavı birlikte aldığınızda ikisi toplam 453 USD tutmaktadır. Eğitiminizi bizden aldıktan ve PMI üyeliğiniğinizi de aldıktan sonra size sağlayacağımız bir kod ile hepsinin toplam maliyeti 396 USD’ye gerilemektedir. 
 • Eğitiminiz sonrasında da sınavla ilgili güncellemelerin paylaşılmaya devam edilmesi
 • Sınav başvurusu sırasında destek

Bir eğitim kuruluşunun PMI ATP® olup olmadığını https://atp.pmi.org/provider-directory bağlantısından kontrol edebilirsiniz.

LPP olarak, bir taraftan PMI®’ın sağladığı içeriği sizlere ulaştırıyoruz ve bir taraftan da kendi içeriğimizle de temel proje yönetimi ve çevik yönetimini destekleyen bir bölümü de bu eğitime ekledik. Toplamda 42 saatlik bir eğitimi sizlere ulaştırıyoruz.

Aldığınız PMP Hazırlık Eğitimi içeriğinin güncel eğitim içeriğiyle uygun olması için eğitiminizi bir ATP’den almalısınız. Güncel sınav içeriği için PMP® ECO (Examination Content Outline)’ı https://www.pmi.org/-/media/pmi/documents/public/pdf/certifications/pmp-examination-content-outline.pdf?v=ef41743a-9156-4137-a9a6-fd31e19a9668&sc_lang_temp=en bağlantısı üzerinden inceleyebilirsiniz.

– ATP® kuruluşların listesine nasıl ulaşabilirim?

https://atp.pmi.org/provider-directory adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Liderler ve Projeler Platformu markası, Hemosoft Bilişim ve Eğitim Hizmetleri A.Ş’nin lisans kullanım haklarına sahip olduğu eğitim markadasıdır. Yukarıdaki listede Hemosoft olarak aratabilirsiniz.

– PMP Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

Son 8 yılda en az üç yıllık proje yönetimi deneyimi olan ve PMP sertifikasını hedefleyen herkes eğitimi alabilir. Eğitim içeriği tamamen sınav hazırlığına yöneliktir.

Ulusal ve uluslararası arenada proje ortaklıklarınızı güçlendirmek istiyorsanız, bu eğitim tam size göre!

– Eğitim kazanımları nelerdir?

PMP sertifikası sınavı için ihtiyacınız olan tüm bilginin yanı sıra, sınav başvuru ve hazırlık süreçleri konusunda bilgi ve yönlendirme, sınav hazırlık soruları ve çözümlerinde dikkat edilecek konularda bilgi ve yönlendirme edinmenizi, ayrıca sınavınızı takvimleyip alana kadar ihtiyaç duyduğunuz noktalarda destek sağlıyoruz.

– Aldığım Eğitimi Ne Kadar Süre Geçerlidir?

Eğitiminiz ömür boyu geçerli olacaktır.

– Liderler ve Projeler Platformu PMP Hazırlık Eğitiminde Katılımcılara Hangi Dokümanları Temin Ediyor?

PMP Hazırlık Eğitim sunumu.

– Canlı ve Uzaktan Aldığım Eğitimler de Ön Koşul Olan 35 Saatlik PMP Eğitimini Sağlar mı?

2 Ocak 2021’den itibaren canlı & uzaktan eğitimler veya yüz yüze sınıf eğitimine katılmanız eğitimlerin içeriğinde herhangi bir noktada değişiklik yaratmamaktadır. Burada en önemli nokta eğitimin canlı olarak gerçekleştirilmesidir. Offline kayıttan izlenen eğitimler ön koşulu sağlamamaktadır. 

– Daha Önce Sertifikasyonu Almış Olanlar Güncel Konu Başlıklarındaki Eksiklerini Nasıl Tamamlamalılardır? Varsa PMI Dışında Ücretsiz Kaynaklara Nereden Ulaşabiliriz?

PMI TR ve bizleri takip etmeye devam ederek, yayınlanan webinarlar, seminerler, zirveler ile kendinizi güncel tutmanız mümkün olacaktır. Zaten PDU kazanmanın temelinde yatan mantık da budur😊

Bu noktada PMI’ın mini sertifikasyonları da (Micro Credentials) işinize yarayabilir.

– Liderler ve Projeler Platformundan (LPP) aldığım PMP Eğitiminin geçerlilik süresi var mıdır?

Hayır, LPP’den veya herhangi bir kurumdan aldığınız eğitimin geçerlilik süre sınırı yoktur ve sınav değişikliği olsa bile, PMI® yeni bir ön koşul koymadığı sürece aldığınız 35 saatlik eğitim ile PMP® sınavına başvurabilirsiniz. Sadece, 2 Ocak 2021’den itibaren geçerli olan sınavda karşınıza çıkan sorular yeni müfredata (ECO – Exam Content Outline – Sınav İçerik Başlıkları) göredir. Daha önce aldığınız eğitim bu sınav içeriğinin tamamını kapsamıyor olabilir, bu konuya dikkat etmenizi öneririz.

– PMP Eğitiminin içeriğinde geçen Agile gibi konuları tamamen kapsayabiliyorsunuz, değil mi? Bu yetkinlikleri kurumlar hızlıca kazanacaklar mı? Nasıl yürüteceksiniz bu süreci? Buna benzer netleşmemiş noktalar var. Yakın zamanda alınacak eğitimleri ne yönde etkiler?

Agile eğitimlerimizi bizler sınav değişikliği gelmeden önce de ayrı olarak Çevik (Agile) Proje Yönetimi ve PMI-ACP® Hazırlık Eğitimi kapsamında zaten veriyorduk. Bu süreç bizler için yeni bir süreç değil. Bu sebeple yeni sınav içeriği kısmında istenen bilgileri tamamen kapsayan bir içeriğimiz mevcut.

– Çalışan insanlar için eğitim saatleri esnek olabiliyor mu?

Genel katılıma açık eğitimlerimizi zaten hafta sonları gerçekleştiriyoruz. Eğer eğitimlerimizde tüm katılımcılarımız uygunluk bildirirse hafta içi akşam saatlerine de uyarlama yapabiliyoruz.

– Daha önce aldığımız eğitimlerde Agile ile ilgili konular çok yoğun değildi. Yeni sınav içeriğinde Agile içeriğini nasıl tamamlamalıyız? Rita hala geçerli mi?

Yeni içerikli eğitimlerimizde Temel Çevik Proje Yönetimine ait bilgileri bizler size vereceğiz. Yapacağımız fark eğitimlerimiz ile aradaki bu açığı kapatmayı planlıyoruz. Rita değişen versiyona göre yeni 10. versiyonunu çıkardı.

PMP Eğitimi içeriğimize buradan ulaşabilirsiniz.

Eğitim takvimimize buradan ulaşabilirsiniz.