PMI- RMP ® Sertifikasyon Sınavı Değişti!

RMP® Sertifikasyon sınav soru alanları değişti. Bu değişiklik, eski sınav içeriği ve soru alanlarının, yeni içerikteki soru alanlarının içine dağılmasını kapsıyor. Böylece sınav alanları kurumsal seviyede, değer optimizasyonuna hizmet edecek şekilde kapsayıcı hale gelmiş oluyor. PMI, söz konusu değişikliği 2021’in son çeyreğinde duyurdu ve değişiklik Nisan 2022 itibariyle sınava yansıdı. Güzel haber ise, sınav hazırlık eğitim içeriğimizin bu değişiklikle uyumlu olması😊

 

PMI-RMP® Examination Content Outline’ı baz alarak göstermiş olduğumuz aşağıdaki tablolarda RMP® sertifikasyon sınavı içeriğinde meydana gelen değişiklikleri gözlemleyebilirsiniz. Hem bilgi alanlarında hem de bilgi alanlarının soru dağılım yüzdelerinde değişikliklere gidilmiştir.

Riskler zorluklar doğurur. Yönetilmeyen riskler gecikmelere, masraflara, ulaşılamayan hedeflere ve hatta proje başarısızlığına neden olabilir. Ancak iyi yönetilirlerse rekabet avantajı ve hatta fırsatlar elde etmenizi sağlayabilirler. Risk yönetimi, tüm organizasyonel faaliyetlerin önemli bir parçasıdır. Bu sebeple organizasyonların risk yönetimi profesyonellerine ihtiyaçları vardır.

Sizler de projelerinizde oluşabilecek problemleri önceden tanımlamak, tehditleri azaltmak ve hatta fırsata çevirmek istiyorsanız, PMI-RMP ® sertifikası sizin için uygun bir seçenek olacaktır.

 

Kimler başvurmalı?

Bir proje yöneticisi, risk yöneticisi, fonksiyonel yönetici veya C-düzey yöneticisiyseniz, PMI-RMP sertifikasına sahip olmak sizi farklı kılacaktır.

Stratejik seviyeden başlayarak, operasyonlarda ve projelerde rol alıyorsanız, iş hedeflerinizi olumsuz etkileyebilecek faktörleri azaltmak ve değer katabilecek fırsatları artırmak istiyorsanız PMI-RMP® sizin için mükemmel bir seçim olacaktır.

 

Önkoşullar;

-Lise diploması, önlisans diploması veya küresel bir eş değeri

-Son 5 yılda 36 aylık proje risk yönetimi deneyimi

– 40 saatlik proje risk yönetimi eğitimi

Veya

– Lisans diploması veya küresel eşdeğeri

– Son 5 yılda 24 aylık proje risk yönetimi deneyimi

-30 saatlik proje risk yönetimi eğitimi

 

Güncel içerikli PMI – RMP® (Risk Management Professional) Sınavı Hazırlık Eğitimimiz ve diğer eğitimlerimizi incelemek için hizmetlerimiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz

 Risk yönetiminin 7 Önemli Noktası adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.pmi.org/certifications/risk-management-rmp

Pmp eğitim tarihlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş